EXOPOLITIKA
  • CÍMOLDAL
  • UNIVERZUM
  • FÖLD
  • EMBERISÉG
  • EXOMÍTOSZ
  • UFO-ISTEN
  • RÖVID HÍREK

A földönkívüli civilizációk típusai - 2.

2/4/2014

6 Comments

 
George A. Sveinn

Picture

Az első rész rövid összefoglalása és kiegészítése.

A "kultúra" és a civilizáció" kifejezéseket látszólag úgy használom, mintha szinonímák lennének. Nem merülök bele a két fogalom kapcsolatának a történetébe csak egyértelműsítem, hogy az itteni szövegekben sem szinonímák, viszont szorosan összefüggenek, más-más oldaláról mutatják ugyanazt, mégpedig a reflektált együttműködést. Amennyiben bármilyen lény képet alkot az együttműködéseiről és szabályozza azokat, annyiban kultúrát hoz létre (művelődik), ami jó is lehet és rossz is [miközben ez a meghatározás a "földművelés" eredetű kultúra-jelentésre is tekintettel van]. Az élőlények a közös és egyéni kultúráik közös metszeteiben élnek. Amennyiben bármilyen lény képet alkot a kultúrájáról és szabályozza azt, annyiban civilizációt hoz létre, ami jó is lehet és rossz is (pl. "kifinomul" vagy "elfajul") [miközben ez a meghatározás a "polgár" eredetű civilizáció-jelentésre is tekintettel van]. Ebből a nézőpontból, de csak első látásra, az "együttműködések szabályozásánál" (a kultúránál) fejlettebbnek látszik az "együttműködések szabályozásának a szabályozása" (a civilizáció), de hiába épül az egyik a másikra, egyáltalán nem biztos, hogy a civilizálódásban a kultúra fejlődése bontakozik ki és nem az elfajulása és a hanyatlása. Minden civilizáció kultúra is, de nem minden kultúra civilizáció - hacsak nem vezetjük be a "civilizálatlan civilizáció" fogalmát.

A "kozmikus kultúra" fogalom az adott együttműködési rendszert a maga közvetlenségében, érzékiségében és forrásaiban hangsúlyozza, míg a "kozmikus civilizáció" fogalom közvetve jelzi az együttműködési rendszert az együttműködés értékrendjén és céljain keresztül.

A kozmikus kultúrák (többes számban, mert - az érintkezések hiányában - nem kapcsolódnak össze egyetlen egységes kultúrában) végtelenül sokfélék, gyakorlatilag mindegyik egyedi a maga nemében, mégis vannak főbb típusaik, pl. hét szintjük a fejlettségük szerint. (Nem is érdemes másféle tipológiával próbálkozni, a fejlettség -típusokon kívül, minden más osztályozás félrevezető. Egyik kultúra sem minősíthető a származása szerint (pl. "eredeti" vagy egy korábbi kultúra által létrehozott "mesterséges") csak és kizárólag a teljesítménye alapján, illetve egyik kultúra sem minősíthető az adottságai szerint (pl. "átlagos" vagy "mágikus-kísérleti" kultúra), hanem csak annak alapján, hogy miként él / visszaél az adottságaival.

1. prekozmikus, éretlen, elfajult, (preplanetáris - pl. 4 x 10[16] watt alatt)
  • ide tartozik pl. a földi emberiség kb. i.e. 3000 után

2. prekozmikus, éretlen, átlagos, (preplanetáris - pl. 4 x 10[16] watt alatt)
  • ide tartozott pl. a földi emberiség kb. i.e. 3000 előtt

3. prekozmikus, éretlen, elfajult, (planetáris - pl. 4 x 10[16] és 4 x 10[26] watt között)
  • ide tartoznak pl. a harcias drakonoidok, a szükék és az annunakik

4. prekozmikus, éretlen, átlagos, (planetáris - pl. 4 x 10[16] és 4 x 10[26] watt között)
  • ide tartozik pl. a békés drakonoid populációk egy része

5. expanziós, érett, átlagos, (szteláris - pl. 4 x 10[26] watt felett]
  • ide tartozik pl. a plejádián populációk többsége

6. expanziós, érett, kivételes, alakváltó (szteláris - pl. 4 x 10[26] watt felett]
  • ide tartoznak pl. az orion-projekt gazdái

7. intenziós, túlérett, átlagos, kilépő, (szteláris - pl. 4 x 10[26] watt felett]


Picture


2013 november 28.
6 Comments
yamakashi
2/3/2014 17:31:36

Szia George!

Az eddig általad összefoglaltak és a felmerült kérdéseim alapján egy mátrixot képzelnék el, amivel a kultúrák és civilizációk jellemezhetők. A mátrix soraiban a csakrafejlődés szerinti ismérvek találhatók, az oszlopokban pedig az elért energia-tartomány. A csakrafejlődés szerint lehetséges kultúrák:

-Újszülött, túlélést vágyó
-Vitalitást, érzékiséget keresők
-Harciasak
-Együttműködést keresők
-Teremtők
-Gondoskodók
-Kilépők.

Az energia-tartomány szerint lehetségesek a preplanetárisok, planetárisok, sztelárisok, galaktikus-mérnökök, szuperhalmaz-mérnökök és univerzum.mérnökök.

Az újszülött kultúrák nem érhetik el a planetáris energia-tartományt, céljaik a puszta túlésére koncentrálódnak. A vitalitást és érzékiséget keresők sem érik el a planetáris energia-tartományt, ugyanakkor megjelenik a munka, a tudásvágy és a szorgalom. A harciasak (tudatos paraziták), megindulnak a bolygójuk erőforrásaiért, így "rokonaikkal" összecsapnak az erőforrásokért vívott harcukban. Tudásuk már elegendő az újabb energia-tartomány meghódítására, ők léphetnek be elsőként a planetáris kultúrák sorába.
Parazita lények, éretlenek.
A szteláris szintet elérhetik-e? Beleütköznek-e olyan parazitákba, amelyek együttműködésre késztetik őket? Ha az együttműködést választva beérnek, lehetséges-e hogy ez a mozzanat a kapu a szteláris energia-tartomány meghódítására?

A meghódított energia-tartományokat a kultúrák kihasználják (miért ne használnák ki?).

Azok a kultúrák, amelyek beérnek és elérik a szteláris energia-tartományt, mitől függ döntésük, hogy továbblépnek-e a fejlődésben a teremtő beállítódás (galaktikus tervezési feladatok ellátásáért) vagy "elidőznek" a negyedik szinten? Van-e itt esetleg verseny, amely miatt más, teremtő beállítódású kultúrákhoz csatlakoznak inkább? Lehetséges, hogy ezt a verenyt az dönti el, hogy melyik kultúra érkezett kivételesen jó körülmények közül és ért be lehetőségeihez illeszkedően?
Ha ezt veszem kiindulásnak, akkor érthető, miért a kivételes kultúrák lesznek gondozók (és érik el a szuperhalmaz-mérnöki energia-tartományt). A kilépőknél pedig ismét magyarázható, hogy adják át magukat az univerzum magasabb létszintjének.

Miért szükséges, hogy a galaxis-tervező (és szerintem már ötödik szinten érett) energiával is rendelkező kultúrák más dimenzióba lépjenek? Ez a dimenzió-váltás ugyanaz-e, mint az univerzum létszintjein a magasabb szintre lépés?

Ami még hiányzik, hogy a nevelés megjelenik-e egyáltalán az értékelésükben? Lehetséges, hogy a kultúrákat nevelő kultúrák az együttműködésben beérés után alakulhatnak csak ki? Emiatt viszont el is kell "tűnjenek" az ismert dimenziókból mert megrontással fenyegetnék a "nevelt" kultúrákat?

Barátsággal
Yamakashi

Reply
George
3/3/2014 13:45:02

Szia Yamakashi!

Itt válaszolok a videonál feltett kérdéseidre.

Jogos az észrevételed a harcias kultúrák fogalmának a zűrzavaráról. A megoldás csak annyi, hogy kétféle harcias kultúra van: (1) olyan, amelyik természetesen fejlődik át egy harcias szakaszon és (2) olyan, amelyik eközben megreked és elfajul. Sem a cikkek, sem a video nem teszi ezt elég világossá. A filmben ez csak úgy jelenik meg, hogy "összeomlik vagy kinövi" a harciasságot.

A filmben ötödik szintű (de nem az univerzum ötödik szintjéhez tartozó!, az univerzum negyedik szintjén élő) kultúrának nevezett "tudós" kultúra "alakváltó" karaktere hol hangzik el? A hetedik szintű "kilépő" kultúra "dimenzióváltó", de az "alakváltó" nem rémlik.

Nemcsak kivételesen szerencsés kultúra fejlődhet gondoskodóvá.

Köszönettel,

George

Reply
yamakashi
4/3/2014 11:43:18

Szia George!

Köszi!
Az ötödik szintű kultúrák "alakváltó" karakterével kapcsolatban többszörös tévedésben vagyok. Nem a filmben hangzik el, hanem ennek a bejegyzésnek a soraiban. De itt sem az ötödik szintű kultúrákra, hanem a hatodik szintű kultúákra vonatkozik.

Barátsággal
Yamakashi

George
3/3/2014 13:25:38

Szia Yamakashi!

Köszönöm, hogy ezt a cikket is megnézted. Remélem, hogy látható néhány válasz az első résznél feltett kérdéseiddel kapcsolatban.

Az emberi indivduumok "csakrafejlődése" és a kultúrák "motiváció/érték/-fejlődése" nem azonos. Nem is analógiák, pedig hasonló kifejezésekkel tipizálhatók. Az egyéni "csakrafejlődés" logikája a szociális integráció és a puszta öszefogás horizont-tágulása. A kultúrák értékfejlődésének a logikája a fejlődés, önfejlesztés és teremtés horizont-tágulása. Mindkettőben ott bujkál a másik, de más-más dominál. De még a típusok neve sem pontosan azonos és nem is egyformán indokolt a két tipológiában.

A kultúráknál az élveteg (esztétikai) kultúrák követik a harcias kultúrákat, míg az egyéni élvetegség megelőzi a harciasságot. (Mert mást jelent az élvetegség és a harciasság a kétféle fejlődésben.)

A felsorolásodból nem világos, hogy az "együttműködést keresők" önálló típusát miért szükséges bevezetni azon túl, hogy hasonlítson a csakrafejlődési szintekre. Együttműködést keres szinte mindegyik.

A galaxis-mérnök kultúrák lényegében csak technikailag (és esetlegesen) kiterjesztett csillagmérnöki kultúrák és negyedik szintűek (nem ötödik szintűek). A kultúrák expanziós korszakának expanziós mérete az adott lények méretétől/szaporodási és önfejlesztési technikájától függ. Önmagában nincs értéktartalma annak, hogy egy "birodalom" MEKKORA és nem értékesebb egy kultúra azért, mert kiterjedtebb.

Köszönettel,

George

Reply
yamakashi
4/3/2014 12:01:18

Szia George!

Ahogy írod, a kultúrák fejlődés-önfejlesztés-teremtés horizontjának a tágulása adja a kultúrák értékfejlődésének logikáját. Nem írnám, hogy értem, mert alighanem valamit félreértek :)
Adott viszont a feladat a kozmikus kultúrák tipológiájának további finomításához. "I 'll be back" :)
Yamakashi

Reply
George
24/5/2014 19:13:37

Sajnod elég lassan véltem megérteni, hogy mit nem érthetsz. Az biztosan nem tisztázza a képet, ha azt feltételezzük, hogy egy logika valamilyen nem logikaiból következik "logikusan". A "horizont tágulás"-t valószínűleg úgy értetted mint logikát és nem egy tapasztalható eseményként, mint a hasonlat képszerűségében.

Az "értékfejlődés" kifejezés szerintem félrevezető, mert úgy tesz, mintha az fejlődne, amivel a fejlődés egyáltalán mérhető. Ez önmagában nem lehetséges, de ha az értékfogalom fejlődéséről van szó, akkor nagyon is fontos és valóban a fejlődés része. Ha azt állítod, hogy az értékfogalom fejlődését az általában vett fejlődés "adja" (tartalmazza), akkor szerintem rendben van.

Reply

Your comment will be posted after it is approved.


Leave a Reply.

    Frissítésmutató a címoldalon.

    TARTALOM

    Barátságtalan kultúrák...
    ​A Fermi-Yanomami paradoxon

    Földönkívüli erkölcsök
    Csillagközi háború...?
    Miért kezdtek bele és miért...?
    Miért nem látjuk a földönkív...?

    Mindörökké hazafelé...
    Kozmikus eugenika
    Kozmikus érintkezés
    A kozmikus kultúrák típusai
    A kozmikus kultúrák... 2.
    A kozmikus kultúrák típusai - 3.
    UFO mitológiák

    TÉMÁK

    All
    Anyag
    Beavatkozás
    Civilizáció
    Civilizáció
    Darwin
    Drake-formula
    Dyson
    élet
    élet értelme
    élet értelme
    életritmus
    életritmus
    Energia
    Eugenika
    Galton
    Gödel
    Individualitás
    Isten
    Kant
    Káosz
    Kardashev
    Kommunikáció
    Kozmikus érintkezés
    Kozmikus érintkezés
    Kozmikus Erkölcs
    Kozmikus Erkölcs
    Kozmikus Karakterek
    Kozmikus Kockázat
    Kozmikus Utazások
    Kozmikus Utazások
    Kultúra
    Lélek
    Lét
    Logosz
    "magasabb Rezgések"
    Murphy Törvény
    Murphy Törvény
    Rasszizmus
    Sagan
    Sötét Anyag
    Sötét Energia
    Spiritualitás
    Star Wars
    Tipológia
    Univerzum
    űrháború
    Világdimenziók
    Világréteg
    "vízöntő Kora"

    RSS Feed

indítva - 2013 november 3.
2018 augusztus 5. - frissítve
Picture
Flag Counter

EXOPOLITIKA

All rights reserved - Copyright © 2010 By George Alexander Sveinn